Standart Bilgi Danışmanlık çatısı altında hizmet veren bizler standardizasyon alanında 2005 yılından itibaren TSE'de dosya takip ederek başladığımız yolculuğumuza 2011 yılında TAREKS çatısı altında birleşen ithalat denetimleri konusunda danışmanlık hizmetleri vererek sürdürmekteyiz.

Tüm resmi mevzuata hakim ekibimizle TAREKS denetiminde yaşanan sıkıntıları sıfıra indirerek işgücü kaybını ve olumsuz ekonomik etkilerini ortadan kaldırmayı hedefleyen misyonumuzla siz değerli partnerlerimize hizmet vermekteyiz.

  • Tareks sistemi kapsamındaki denetimler ilgili eşyaların yurda girişinden önce gümrüklü sahadayken yapılmaktadır.
  • Bu denetimler ülkemiz ile AB arasında tesis edilen Gümrük Birliği uyarınca ilgili AB direktiflerine ürünlerin uygunluğunun tespiti amacıyla yapılmaktadır
  • Her ürün grupları için sürekli güncellenen Yatay Mevzuat, Dikey Mevzuat, Rejimi Kararları, Yönetmelikler ve Genelgeler yayınlanmış olup bu çerçevede eşyaların yurda girişlerine izin verilmektedir.
  • İthalatçı firmaların TAREKS sistemindeki işlemlerini gümrük müşavirliği şirketleri yürütmekte olup bu yoğun ve karmaşık mevzuata hakim sektörde nitelikli personel olmadığından sürekli sorunlar yaşanmakta, normalde 3-7 gün sürmesi gereken denetimler bilgisizlikten aylarca sürmekte firmalar için hayati ekonomik kayıplara neden olmaktadır.
  • İşte bu noktada Tareks sisteminin yürürlüğe girdiği 2011 yılından beri danışmanlık ve iş takibi yapan uzman ekibimiz tarafından verilen nitelikli hizmetle sorunsuz bir şekilde denetimler sonuçlanmaktadır.
  • Bu süreci kısaca DESİS olarak tanımladığımız DENETİM KONTROL SİSTEMİ ile yurt dışındaki üreticinize sipariş verdiğiniz andan itibaren takip ederek sorunsuz bir şekilde sonuçlandırıyoruz.
99%

15 Yıllık Müşteri Memnumiyetimiz